100% bezpieczeństwa z Nami to możliwe

Dlaczego powinniśmy zamontować detektor gazu i czadu?

Korzystasz z gazu w domu? Masz kominek w salonie? Używasz podgrzewacza wody w kuchni lub w łazience?

Jeśli odpowiedziałeś “TAK” na przynajmniej jedno z powyższych pytań to prawdopodobnie będzie to jedna z ważniejszych informacji, które przeczytasz w najbliższym czasie.

Możesz sobie pomyśleć, że „zagrożenie zatrucia gazem lub czadem mnie nie dotyczy, przecież tyle lat używam tych urządzeń i nigdy nic się nie działo”. Ale spójrz na to z innej strony: dlaczego tyle osób ubezpiecza swoje mieszkania?

Dlaczego?

Nikt przecież nie spodziewa się regularnych pożarów, powodzi czy włamań. Te odpowiedzialne i przezorne osoby po prostu chcą, aby ich bliscy czuli się bezpiecznie i aby jedno zrządzenie losu nie przekreśliło ich całego życia.

Co jakiś czas w lokalnych gazetach i telewizji możesz usłyszeć o zatruciach czadem, a nawet o wybuchach gazu. Często takie tragedie spowodowane są złym podłączeniem podgrzewaczy wody, kuchenek, niewystarczającą wentylacją pomieszczenia lub wadami przewodów kominowych. Być może zastanawiasz się…

Jak to możliwe, że doszło do takich wypadków? Przecież co roku przeprowadzane są kontrole szczelności instalacji.

Zgadza się, ale często jest tak, że podczas remontu dochodzi do naruszenia instalacji a, przede wszystkim sprzęt po prostu się starzeje i już nie zapewnia bezpieczeństwa. Przegląd jest raz do roku, a zagrożenia związane z gazem i czadem występują o każdej porze dnia i nocy. Wyobraź sobie, że w nocy, gdy śpisz, w kuchni wskutek drobnej awarii podgrzewacza wody zbiera się czad. Ogarnięty snem nie jesteś w stanie w żaden sposób zareagować – ani Ty, ani żaden z domowników czy sąsiadów. Co wtedy? W takim przypadku pomoże Ci specjalny detektor. Poinformuje Cię o zagrożeniu bez względu na to, czy śpisz, pracujesz czy bawisz się z dzieckiem w innym pokoju. Usłyszysz wtedy głośny dźwięk, który da Ci czas na to, by zareagować, np. zakręcić kurki z gazem lub po prostu zadzwonić na pogotowie gazowe.

Dlaczego miałbym skorzystać z usług GAZ-POMu i zdecydować się na założenie detektora?

  • W odróżnieniu od detektorów, które możesz kupić w hipermarketach, nasze produkty posiadają wszystkie niezbędne i trudne do uzyskania atesty i certyfikaty Unii Europejskiej. Dzięki nim możesz być pewien, że urządzenie zapewni Ci bezpieczeństwo.
  • Detektory GAZ-POMu objęte są długoletnią gwarancją (3 lub 7 lat w zależności od produktu). Nie będziesz musiał martwić się o ich poprawne działanie. Jeśli wystąpi jakiś problem, przyjedziemy i to naprawimy (bez żadnych opłat).
  • Będziesz pewien, że urządzenie zadziała tylko wtedy, gdy wystąpi realne zagrożenie. Niektóre produkty dostępne na rynku mogą włączać się bez powodu np. gdy używany jest lakier do włosów, dezodorant, odświeżacz powietrzna.
  • Czy kupując urządzenie w hipermarkecie będziesz miał zapewniony serwis gwarancyjny z dojazdem do Ciebie? NIE. Czy pomogą Ci po upłynięciu gwarancji? NIE. Gdy skorzystasz z usług GAZ-POMu, będziesz mógł liczyć na taką pomoc.

Co możesz mi zaproponować i ile to kosztuje?

Jeśli na co dzień korzystasz z kuchenki gazowej, bojlera, pieca węglowego lub gazowego czy kominka w salonie, to powinieneś skorzystać z domowego detektora TDG/C, który służy do wykrywania obecności czadu i gazu ziemnego/propan-butanu.

Urządzenie zasilane jest z gniazdka elektrycznego, więc nie musisz martwić się o wymianę baterii. Zużywa bardzo mało energii – mniej niż żarówka energooszczędna.

Jeśli pojawi się zagrożenie, detektor poinformuje Cię o tym głośnym dźwiękiem (85dB), więc na pewno go usłyszysz nawet we śnie. Oprócz tego zasygnalizuje o niebezpieczeństwie migającymi lampkami.

Detektor ma wymiary 8,5×8,5×3,55 cm (jak kostka masła) i waży tylko 0,4 kg, więc bez problemu znajdzie się na niego miejsce i będzie estetycznie wyglądał wśród Twoich domowych sprzętów.

Na urządzenie dostaniesz 3-letnią gwarancję, więc możesz być spokojny o jego prawidłowe działanie.

Detektory stosowane w przemyśle kosztują 700, 800, a nawet 1000 zł, a domowy detektor TDG/C możesz mieć za jedyne 175 zł. W tej cenie dostaniesz: urządzenie, jego montaż, przegląd instalacji gazowej oraz 3-letnią gwarancję – tzw Pakiet Bezpieczeństwa.

Gdyby rozbić cenę detektora TDG/C na wszystkie dni w roku, to jego cena wyniosłaby zaledwie 67 groszy dziennie. A przecież będziesz korzystał z urządzenia dłużej niż rok!

A jeśli mam mniejsze wymagania?

Jeśli chciałbyś się zdecydować na tańsze urządzenie (ale równie skuteczne) wykrywające wyłącznie czad, to polecamy detektor 900-0233. Można go zamontować w kuchni, w łazience, w salonie lub wszędzie tam, gdzie czad może zagrażać Tobie i Twojej rodzinie. Urządzenie wraz z montażem i 7-letnią gwarancją kosztuje tylko 145 zł.

CZY WIESZ, ŻE

Wystarczy, że dojdzie do wycieku gazu i w pomieszczeniu będzie go 5-15%, aby powstało zagrożenie wybuchem. Wybuch może zostać spowodowany np. przez zapalenie światła w pokoju lub włączenie zwykłej, kieszonkowej latarki. Czad jest nawet groźniejszy od gazu gdyż nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”.

Copyright © 2024 GAZPOM. Wszelkie prawa zastrzeżone.